4 podstawowe rodzaje wypełniaczy do paczek – który wybrać?

Aby przesyłka dotarła do odbiorcy w nienaruszonym stanie, musi zostać odpowiednio spakowana. Sam karton nie wystarczy. Kluczowe znaczenie ma wypełnienie. To właśnie ono w dużej mierze odpowiada za bezpieczeństwo przesyłki podczas transportu. Jakie wypełniacze znajdziemy na rynku?

 

Ekologiczne pianki

 

Podstawowym wypełniaczem do paczek są niewielkie pianki wykonane ze składników pochodzenia naturalnego. Pianki to ekologiczne rozwiązanie! Są w pełni biodegradowalne.

 

Wypełniacz umieszcza się na dnie kartonu. Na wierzch wkłada się wysyłany przedmiot i zasypuje warstwą wypełniacza. Pianki doskonale nadają się do zabezpieczania drobnych przesyłek.

 

Poduszki powietrzne 

 

Jedno z najtańszych rozwiązań na rynku. Poduszki precyzyjnie wypełniają wolną przestrzeń w kartonie, unieruchamiając produkty. Doskonale sprawdzają się w transporcie małych i lekkich rzeczy, bez ostrych krawędzi czy rogów.

 

Gnieciony papier

 

Gnieciony papier to ekologiczne, tanie i wytrzymałe rozwiązanie. Papier ma znakomite właściwości amortyzujące. Skutecznie zabezpiecza przedmioty o ostrych krawędziach. 

 

Tektura falista

 

Tektura falista jest wytrzymała, praktyczna i tania. Idealnie nadaje się do wypełniania wolnych przestrzeni w kartonie. Świetnie chroni narożniki przedmiotów i delikatne powierzchnie. Można wykorzystać ją do owinięcia wysyłanych rzeczy.

 

Solidne materiały do pakowania oferuje firma Techno. Jej propozycją są ekologiczne pianki w workach 250- i 500-litrowych, rolki 2-warstwowej tektury falistej o różnych szerokościach, a także profesjonalne maszyn do gniecenia papieru i produkcji poduszek powietrznych. Sprawdź pełną ofertę!