Czy warto inwestować w bootcampy?

źródło: pixabay.com/TheInvestorPost

Więc co sprawia, że bootcamp wart jest twoich pieniędzy? Odpowiedź jest osobista, ale istnieją pewne wspólne kryteria, które można wykorzystać do oceny zalet każdego programu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to sprawdź portal twojmoment.pl.

Czy ma silną sieć absolwentów?

Będziesz chciał się upewnić, że bootcamp ma silną sieć absolwentów. Oznacza to, że absolwenci są aktywnie zaangażowani w program i mogą udzielić ci porady na temat tego, jak dostali pracę, gdzie mieszkają i jak znaleźli swoją pierwszą pracę dewelopera.

Czy jest akredytowany?

Wiele bootcampów jest akredytowanych przez organizacje takie jak ACCSC lub ACICS (the Accrediting Commission for Community and Junior Colleges). Oznacza to, że szkoła została zweryfikowana przez niezależną stronę trzecią i spełnia określone standardy jakości. Oznacza to również, że jeśli zdecydujesz się na akredytowany bootcamp, Twój pracodawca może być skłonny do zwrotu części lub całości kosztów czesnego poprzez dotacje, lub inne programy.

Jak długi jest kurs?

Niektóre szkoły oferują programy, które trwają tylko kilka miesięcy, podczas gdy inne trwają nawet dwa lata! Upewnij się, że rozumiesz dokładnie, jak długo trwa każdy program, zanim zaangażujesz się finansowo lub emocjonalnie (lub oba).