Czym różni się zamsz od naturalnej skóry licowej?

mostafa mahmoudi/unsplash.com

Zamsz to materiał, który z powodzeniem może zastąpić naturalną skórę licową. Dlaczego? Ponieważ jest lekki, wytrzymały i niezwykle stylowy. Naturalna skóra licowa jest delikatniejsza, co zdecydowanie mniej jej sprzyja w codziennych sytuacjach. Z kolei zamsz jest bardziej odporny na wilgoć i dlatego sprawdza się na każdym szlaku.

Zamsz to materiał porowaty, który charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na ścieranie. Dzięki temu zamsz można stosować do produkcji obuwia o najwyższej jakości oraz do produkcji mebli. Skóra licowa stanowi podstawę do produkcji obuwia, ponieważ ma duże walory użytkowe i estetyczne, jest lżejsza od skór futrzanych czy kamieni naturalnych (np. złota).  Zapraszamy na portal bellaplace.pl, który oferuje wiele modowych treści! 

Charakterystyka

Jest to tkanina zamszowa o strukturze podobnej do skóry licowej, która jest używana przez ludzi od ponad dwóch tysięcy lat. Wytwarzany jest w wyniku procesu chemicznego w celu wzmocnienia składników naturalnych. W przeciwieństwie do naturalnej skóry licowej, która ma duże połączenia pęcherzykowe i jest ciepła i miękka, zamsz nie posiada żadnych pęcherzyków, a jego struktura jest podobna do skórki ziemniaka. Zamsz dodatkowo jest trwały i odporny na deformację.

Skóra naturalna a zamsz

Zamsz jest materiałem syntetycznym, który pozwala na wykonanie identycznych produktów co skóra naturalna. Najczęściej wykorzystywana jest do produkcji obuwia, toreb, sakiewek i innych przedmiotów codziennego użytku. Skóra licowa ma łagodniejsze w dotyku od zamszu, lekkością wypadająca na dalszy plan. Skóra licowa może być użyta do produkcji luksusowego obuwia i torebek.