Czym się zajmuje graphic designer?

Projektant graficzny to ktoś, kto specjalizuje się w zajmowaniu się wizualnymi aspektami publikacji, produktu lub wydarzenia. To może oznaczać wszystko, od tworzenia logo i typografii do projektowania stron internetowych, broszur, reklam i innych. Graficy są zaangażowani we wszystkie aspekty mediów drukowanych i cyfrowych, w tym jak najlepiej wyświetlać informacje i jak sprawić, by te informacje były atrakcyjne dla ludzi, którzy mogą zeskanować go szybko. Dobry grafik będzie myślał zarówno w kategoriach formy, jak i funkcji – chce on, aby projekt, który tworzą, wyglądał dobrze, a także był łatwy do zrozumienia.

 

Grafik to osoba, która tworzy treści wizualne do druku lub sieci, w tym logo, opakowania, reklamy, strony internetowe i prezentacje. Przede wszystkim grafik jest komunikatorem wizualnym. Najważniejszą rzeczą w pracy grafika jest to, jak ona wygląda. Projektant graficzny musi być bardzo wykwalifikowany w dwóch głównych obszarach: oprogramowanie komputerowe i typografia. Projektant graficzny używa oprogramowania komputerowego do tworzenia obrazów i tekstu. Wiele różnych programów może być używanych w zależności od tego, czego wymaga projekt projektanta graficznego. Na przykład, Photoshop jest używany do tworzenia obrazów do druku lub sieci. InDesign służy do tworzenia układu strony z tekstem i obrazami. Do niedawna programy te były dostępne tylko dla osób posiadających stosunkowo drogie komputery w domu. Obecnie dostępnych jest wiele programów online, dzięki którym tworzenie grafiki jest łatwiejsze i bardziej przystępne niż kiedykolwiek wcześniej.

Drugą ważną umiejętnością projektanta graficznego jest typografia – wykorzystanie krojów pisma (czcionek) do przekazywania idei. Projektowanie graficzne często obejmuje tworzenie słów lub fraz jako części obrazu lub kampanii wizerunkowej. Czcionki są wybierane na podstawie ich przesłania i wpływu na postrzeganie marki przez odbiorców. Więcej dowiesz się na stronie http://becomedia.pl/.