Jak bezpiecznie holować samochód?

Jeśli musisz holować samochód, będziesz chciał się upewnić, że Twoja ciężarówka holownicza jest wyposażona w odpowiednie narzędzia i funkcje bezpieczeństwa. Chcemy pokazać, jak bezpiecznie holować pojazd, wykorzystując wszystkie zabezpieczenia, a także dać kilka wskazówek na temat tego, czego powinieneś szukać w swojej własnej ciężarówce holowniczej.

Pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić, jest sprawdzenie studni koła, aby zobaczyć, czy nie ma żadnych wycieków płynów. Ważne jest, aby nie było żadnych wycieków podczas holowania, zwłaszcza tych wysokociśnieniowych! Po sprawdzeniu, że nie ma żadnych wycieków, należy przejść do podłączania pojazdu.

Następnie należy przymocować  pasek wyciągarki wokół przodu samochodu i zaczepić go do ciężarówki holowniczej. Paski do wyciągarki są jednym z najbezpieczniejszych sposobów zabezpieczania pojazdów, ponieważ rozkładają siłę równomiernie na wszystkie cztery opony. Jeśli zaczepiasz samochód do holowania na długim dystansie, możesz użyć łańcuchów do zabezpieczenia zamiast pasów do wyciągarki.

Ważne jest, aby podczas zaczepiania pasów lub łańcuchów nie było zbyt dużo luzu. Dodatkowy luz może spowodować, że pojazd będzie niestabilny i przewróci się podczas holowania! Wejdź również na stronę http://carsio.pl/