Jak podkreślić opaleniznę?

Maciej Serafinowicz/unsplash.com

Opalanie to bardzo popularny sposób na dobry wygląd, ale stosowanie niewłaściwych produktów może spowodować uszkodzenia słoneczne. Balsamy i bronzery do opalania zawierają składniki, które pomagają skórze łatwiej absorbować promienie UV. Niektóre z tych produktów zawierają również składniki chroniące skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o aranżacji wnętrz, to sprawdź stronę howwear.pl.

Aby uzyskać złocisty blask bez szkody dla skóry, zastosuj się do poniższych wskazówek:

  • Używaj samoopalacza, zamiast wychodzić na słońce lub do solarium.
  • Codziennie stosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym o SPF 30 lub wyższym
  • Stosuj krem nawilżający po prysznicu lub kąpieli

Kolor skóry zależy od zawartości melaniny w skórze. Melanina to pigment, który występuje naturalnie i pomaga chronić skórę przed działaniem promieni UV emitowanych przez słońce.

Ilość melaniny można kontrolować, opalając się lub stosując samoopalacze. Samoopalacz przyciemnia skórę i sprawia, że wygląda ona tak, jakbyś przebywała na słońcu dłużej niż jest w rzeczywistości

Istnieje kilka sposobów na podkreślenie opalenizny:

  • Użyj balsamu brązującego. Ten rodzaj balsamu pozwala uzyskać opaleniznę bez wystawiania się na działanie słońca. Balsam brązujący zawiera składniki, które pomagają nadać skórze zdrowy blask bez wystawiania jej na działanie promieni słonecznych.
  • Stosuj produkty samoopalające, takie jak opalacz w sprayu lub balsam do ciała. Produkty te zawierają specjalne składniki, które wzmacniają naturalny kolor skóry i pozwalają uzyskać natychmiastowy brązowy wygląd bez konieczności wielogodzinnego przebywania na słońcu!