Jakie są przyczyny otyłości u kota?

Istnieje wiele potencjalnych przyczyn otyłości u kota. Pierwszą i najbardziej oczywistą przyczyną jest to, że kot po prostu je za dużo. Może to być potęgowane przez rodzaj karmy lub częstotliwość jej podawania. Właściciele kotów powinni zwracać uwagę na rozróżnienie między „normalną” wagą kota a jego idealną wagą – jeśli kot utrzymuje swoją obecną wagę przez dłuższy czas, może mieć nadwagę.

Inną potencjalną przyczyną jest brak wystarczającej ilości ruchu dla kota. Koty, które mogą wychodzić na zewnątrz, często przybierają na wadze, ponieważ mniej polują niż ich odpowiedniki w pomieszczeniach. Jeśli Twój kot spędza większość czasu w domu, ale nie ma w tym czasie zbyt wiele ruchu, możesz mieć na głowie również kota z nadwagą.

Jeśli Twój kot wydaje się być zdrowy, ale ostatnio przybrał na wadze, możesz zastanowić się, co może powodować, że chce jeść więcej. Być może nowe zwierzę w domu sprawia, że kot czuje się samotny lub niespokojny, co skłania go do szukania pocieszenia w jedzeniu. Jeśli do domu niedawno przybyło nowe dziecko, kot może zacząć konkurować o Twoją uwagę z noworodkiem, co może sprawić, że będzie jadł więcej jedzenia, ponieważ będzie szukał uwagi z Twojej strony. Wejdź również na stronę http://forhomies.pl/