Kurtka parka damska

Źródło: https://perso.pl/

Czym wyróżnia się dobrej jakości zimowa kurtka parka damska?

Kurtka parka damska zimowa jest zazwyczaj bardzo lekka, a przez to wyjątkowo wygodna. Najczęściej na ulicach spotykane są modele w różnych odcieniach khaki, jednak dużą popularnością cieszą się też odcienie granatowe, brązowe, czarne i musztardowe. Fason parki wywodzi się z amerykańskiej armii, która w latach 40-tych ubiegłego wieku wprowadziła militarne kurtki o takim wyglądzie. Nazwa tej odzieży wierzchniej pochodzi natomiast z języka aleuckiego, ponieważ jej krój zapożyczony został przez amerykanów właśnie od eskimoskich ubrań zimowych z kapturem.

Praktyczność i funkcjonalność

Obecnie parka wciąż jest niezwykle popularna, co wynika z jej uniwersalnego wyglądu oraz bardzo dużej funkcjonalności. Taka odzież wierzchnia posiada wydłużony tył, dzięki czemu skutecznie chroni przed zimnem pośladki oraz biodra. Przed utratą ciepła zabezpiecza też duży kaptur, zwłaszcza w przypadku obszycia futerkiem. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość poprawy proporcji sylwetki, ponieważ za pomocą troczków da się wyregulować obwód pasa i zaakcentować talię. Parki mają też obszerne kieszenie, które są bardzo praktyczne i jednocześnie atrakcyjne wizualnie. Da się w nich pomieścić wiele drobiazgów, co niweluje konieczność zabierania ze sobą plecaka czy torby.

Uniwersalność i styl

Parka doskonale sprawdza się w wielu okolicznościach, ponieważ jest bardzo uniwersalna. Taką kurtkę można bez przeszkód nosić nawet na co dzień, a szczególnie dobrze prezentuje się razem z innymi elementami w stylu militarnym. Parkę można połączyć także z bardziej kobiecymi akcentami, co prezentuje się bardzo dobrze nawet w najmroźniejsze dni. Oferowana przez nas odzież idealnie pasuje do pań w różnym wieku, w tym również nastolatek. Dobrym połączeniem będzie też zestawienie takiej kurtki z innymi elementami codziennego ubioru o dużej uniwersalności, które nawiązują do stylu casualowego.