Mieszkania do remontu we Wrocławiu

Źródło: https://wgn.pl/

Mieszkania do remontu we Wrocławiu stanowią sporą część ofert z tutejszego rynku wtórnego. W tej szeroko pojętej kategorii można napotkać różne propozycje. Część z nich dotyczy lokali w słabym stanie technicznym, wymagających dużego zaangażowania. Nie brakuje jednak miejsc, które potrzebują bardziej powierzchownego odświeżenia. Dla wielu kupujących może to być atrakcyjny segment, który zapewnia ciekawe, rynkowe okazje.

Czy warto kupować tanie mieszkania do remontu we Wrocławiu?

Tanie mieszkania do remontu we Wrocławiu są czymś dość powszechnie spotykanym. W mieście nie brakuje nieco starszych obiektów, w których poszczególne lokale przechodzą na kolejne pokolenia. Nie zawsze lokum jest w pełni użytkowane, przez co część mieszkań trochę niszczeje, a ich właściciele decydują się na sprzedaż. W takiej sytuacji można nabyć taką nieruchomość poniżej szacunkowej wartości rynkowej, ale będzie ona wymagała dołożenia dalszych środków finansowych w jej odnowienie.

Oferty w bazie WGN

W bazie WGN znajdziesz dużo ofert mieszkań we Wrocławiu. Wśród propozycji z rynku wtórnego regularnie pojawiają się propozycje nieruchomości wymagających odświeżenia lub kapitalnego remontu. Zachęcamy również do kontaktu przez formularz w celu zgłoszenia chęci kupna lub sprzedaży nieruchomości, a skontaktuje się wtedy z Tobą jeden z doradców z odpowiedniego Oddziału WGN.

Na własny użytek lub inwestycyjnie

Segment lokali do remontu jest atrakcyjny z perspektywy inwestorów, którzy są nastawieni na zarobek. Można do tego podejść na różne sposoby, przy czym w większości przypadków kupuje się podniszczone mieszkanie po korzystnej cenie, po czym przeprowadza się jego renowację w takim stopniu, żeby było ono gotowe do zamieszkania. Warto zaznaczyć, że od specyfiki samej nieruchomości zależy już choćby to, z jakiej jakości materiałów skorzysta się przy remoncie. Można to zrobić taniej, gdy mowa o zwykłym mieszkaniu w bloku, które będzie się chciało wynająć lub szybko odsprzedać. W przypadku świetnej lokalizacji czy zabytkowej kamienicy można się pokusić o większą staranność i jakość, po czym wynegocjować dużo lepszą cenę sprzedaży, choć szukanie kupca może zająć trochę więcej czasu. Wbrew pozorom nie brakuje jednak osób, które szukają takich ofert dla siebie. Nie do wszystkich przemawia nowe budownictwo, a lokale do remontu mają często sporo uroku czy atutów związanych choćby z lokalizacją w rejonie, w którym nie powstają już nowe inwestycje. Bywa to też dobre wyjście dla osób o ograniczonym budżecie, ponieważ takie lokum można nabyć po preferencyjnej cenie i tanio wyremontować, oszczędzając na niektórych elementach, które nie wpłyną na sam komfort życia.