Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu (ang. incontinence) to nagłe wypływanie moczu z pęcherza bez kontroli nad jego opróżnianiem. Jest to problem, który może dotknąć każdego człowieka, bez względu na płeć czy wiek. Problem ten może być spowodowany przez wiele czynników, takich jak: stres, choroby układu moczowego, ciąża, poród, menopauza i operacje. Nietrzymanie moczu jest częstym problemem wśród kobiet, które rodziły dzieci. Z biegiem czasu problem ten może się nasilić i prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Nietrzymanie moczu może być przewlekłe lub ostre. Przewlekłe nietrzymanie moczu to stan, w którym dochodzi do częstych wypadków wypływu moczu. Ostre nietrzymanie moczu to sytuacja, w której dochodzi do nagłego i całkowitego opróżnienia pęcherza.

Chociaż UI może być kłopotliwe, ważne jest, aby pamiętać, że nie jesteś sam. W rzeczywistości, UI jest bardzo powszechnym stanem, który dotyka miliony kobiet na całym świecie. Istnieje wiele różnych dostępnych metod leczenia, więc nie ma potrzeby cierpieć w milczeniu. Jeśli uważasz, że możesz mieć UI, porozmawiaj z lekarzem o swoich objawach i możliwościach leczenia.

Nietrzymanie moczu to powszechne schorzenie, które dotyka miliony kobiet na całym świecie. Nie cierp w milczeniu – jeśli myślisz, że możesz mieć UI, porozmawiaj z lekarzem o swoich objawach i możliwościach leczenia. Przy odpowiednim leczeniu możesz odzyskać kontrolę nad swoim pęcherzem i cieszyć się życiem bez zmartwień i zażenowania.  chlonne24.pl