Odsysacze cieczy

Odsysacze cieczy to mobilne systemy odciągu i oczyszczania cieczy przeznaczone do stosowania w miejscach, w których przestrzeń jest ograniczona. Są one wykonany z polietylenu i stali odpornej na korozję, dzięki czemu nadają się do stosowania w przypadku ekstrahowanych cieczy, takich jak węglowodory i ciecze na bazie wody.

Odsysacze cieczy są zmechanizowanymi systemami próżniowymi zaprojektowanymi specjalnie w celu ograniczenia kontaktu człowieka z substancjami biologicznie niebezpiecznymi oraz zapewnienia skutecznej, higienicznej i bezpiecznej metody ich usuwania. Urządzenie może być manewrowane po pomieszczeniu przez jedną osobę lub zdalnie sterowane z miejsca poza obszarem zamkniętym za pomocą standardowego sterownika.

Za pomocą urządzeń tego rodzaju można likwidować niebezpieczne ciecze. Dzięki niemu postępowanie z toksycznymi cieczami jest proste i bezpieczne. Są jedynym tego rodzaju systemem na rynku, wypełniony powietrzem staje się wyporny, powodując umieszczenie cieczy w zbiornikach i połączenie jej ze stałą zawartością. Proces ten może być powtarzany w razie potrzeby w celu dalszego odkażania, jest niepylący, niepalny i nie wymaga szkolenia ani specjalnej odzieży.

Odsysacze cieczy są dostępne jako maszyny standardowe ze zbiornikiem ze stali nierdzewnej o pojemności 50 litrów lub jako model kompaktowy ze zbiornikiem ze stali nierdzewnej o pojemności 30 litrów. Te dwie różne maszyny są idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Są dostarczane w komplecie z przyłączem ssącym, dyszą ręczną i podłogową, koszem na wióry (siatka 0,44 mm). Cechą charakterystyczną jest automatyczny system opróżniania.

Ssawka do cieczy dołączana do odsysaczy cieczy to specjalistyczna ssawka, która potrafi dostosować się do niemal każdej powierzchni, od gładkiego szkła po chropowaty kamień.