Sztuczne choinki PE

Źródło: https://wieczniezywechoinki.pl/

Co przemawia za wyborem choinki sztucznej PE?

Choinka sztuczna PE jest wykonana z polietylenu, czyli charakterystycznego tworzywa o bardzo pożądanych właściwościach. Jego cechy nadają takim produktom dużej wytrzymałości, dzięki czemu mogą one służyć przez długie lata. To zarówno wygodne, jak i opłacalne finansowo. Do tego sztuczne drzewka tego typu będą optymalnym wyborem dla osób przykładających wagę do dbania o środowisko, ponieważ są one mniej obciążające dla planety niż kupowane częściej naturalne odpowiedniki czy modele z innych materiałów sztucznych.

Specyfika tworzywa

Polietylen to tworzywo sztuczne określane fachowo jako wysokocząsteczkowe, a w praktyce po prostu o wszechstronnym zastosowaniu ze względu na swoje cechy. Materiał charakteryzuje przede wszystkim niewielka ścieralność oraz ogólna wytrzymałość i to w różnym zakresie. Produkty te są nie tylko trudne do uszkodzenia mechanicznie, ale i odporne w zakresie nawet oddziaływania chemicznego oraz termicznego. Z tego względu polietylen wykorzystuje się w wielu branżach, a z czasem stał się on prawdziwym hitem, jeżeli chodzi o produkcję choinek sztucznych.

Długoterminowa inwestycja

Specyfika polietylenu przekłada się na wartości samego asortymentu wykonanego z tego tworzywa. Tak jest w przypadku drzewek świątecznych z PE, które są niezwykle wytrzymałe. Miękkie i giętkie tipsy nie ulegają zniekształceniom, a przy okazji są bardzo miłe i przyjazne w dotyku, co jest ich dodatkowym atutem. W związku z wysoką odpornością na temperatury i wilgoć nie trzeba się obawiać trzymania takich produktów nawet w pobliżu grzejników czy kominków. W praktyce raz kupione drzewko może służyć przez długie lata, dzięki czemu nie trzeba przejmować się kupowaniem każdego roku żywych egzemplarzy czy wymianą co parę lat gorszych jakościowo modeli sztucznych. Choć jednorazowo są one nieco droższe, ze względu na wyższą jakość, to biorąc pod uwagę ich późniejszy czas użytkowania, jest to korzystne ekonomicznie. W szerszej perspektywie z pewnością za choinkę zapłaci się mniej niż za kilka innych, teoretycznie tańszych drzewek. Domownicy nie muszą się tymczasem przejmować koniecznością jeżdżenia po drzewko świąteczne, jego transportowaniem, a potem wynoszeniem – modele sztuczne wystarczy złożyć i przechować do kolejnego okresu świątecznego.