Zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu

Charlein Gracia/unsplash.com

Zabawa z dziećmi na świeżym powietrzu to świetny sposób na spędzenie z nimi czasu. Pomaga też dzieciom rozwijać zdolności motoryczne, umiejętności społeczne i sprawność fizyczną. Na dworze można grać w wiele różnych gier, niezależnie od tego, czy jest lato, czy zima. Serwis momstyle.pl udostępnia mnóstwo innych przydatnych porad dla mam.

Zabawy w ogrodzie

Ogrodnictwo ma to do siebie, że może być zajęciem dla całej rodziny. Zaangażuj wszystkich w sadzenie nasion lub podlewanie roślin. Potem razem możecie usiąść i cieszyć się owocami swojej pracy! Jeśli interesują Cię inne pomysły na zabawy z dziećmi, wejdź na momom.pl.

Zrób jamę w lesie

Jeśli w pobliżu Twojego domu są lasy, dlaczego nie zrobić w nich jamy? Dzieci uwielbiają chować się przed sobą i grać w sekretne gry, w których są zdane tylko na siebie. Można to zrobić, używając koców lub prześcieradeł jako zasłon, albo robiąc ściany z gałęzi i liści. Można też zrobić namiot z koców, jeśli w pobliżu nie ma drzew! Jeśli nie masz w domu żadnych koców, spróbuj użyć prześcieradeł – są one bardziej elastyczne, więc można z nich tworzyć różne kształty i rozmiary kryjówek dla każdego dziecka.

Oto kilka wskazówek, jak bawić się z dziećmi na świeżym powietrzu

Jeśli w domu jest ogród, można w nim grać w gry, takie jak chowanego lub berka. Upewnij się, że ogród jest bezpieczny i nie ma w nim ostrych krawędzi roślin ani narzędzi. W przeciwnym razie warto wybrać się do miejscowego parku lub na plac zabaw.

Pływanie to świetna zabawa dla wszystkich grup wiekowych, ale szczególnie dla młodszych dzieci, które dopiero uczą się pływać. Najlepszym sposobem na zapewnienie wszystkim dobrej zabawy jest zabranie ze sobą zabawek, które unoszą się na wodzie, takich jak nadmuchiwane zwierzęta lub łódki. Możesz też spróbować gier w chlapanie, takich jak „wodne polo” czy „przechwyć flagę” (ale upewnij się, że nie są one zbyt brutalne!).