Czy warto kupić robota odkurzającego?

To, czy powinieneś kupić odkurzacz-robota, czy nie, zależy od tego, czego od niego oczekujesz. Bądźmy szczerzy – to całkiem fajne małe maszyny. Sprzątają Twoje podłogi za Ciebie! I są też całkiem wydajne: według badań, większość nowoczesnych robotów odkurzających jest w stanie zebrać około 80% brudu w Twoim domu, co znacznie przewyższa 35%, które można uzyskać z ręcznego odkurzacza. Możesz również ustawić je tak, aby działały według określonego harmonogramu i zapomnieć o nich – koniec z marnowaniem czasu na codzienne schylanie się i chwytanie odkurzacza.

Dedykowana maszyna do czyszczenia podłóg jest prawdopodobnie warta uwagi, jeśli masz zwierzęta domowe lub dzieci i chcesz mieć zawsze dokładne sprzątanie, lub jeśli masz miejsca o dużym natężeniu ruchu, które utrudniałyby odkurzanie bez czegoś takiego.

Aby robot odkurzający mógł posprzątać Twój dom, musi wiedzieć, dokąd zmierza. Robi to za pomocą technologii mapowania wewnętrznego, która będzie coraz dokładniejsza za każdym razem, gdy będzie sprzątać Twój dom. Kiedy po raz pierwszy wyruszysz na misję sprzątania, robot będzie się poruszał losowo, dopóki nie zmapuje Twojej przestrzeni. Może to zająć od 15 minut do kilku godzin, w zależności od wielkości domu. Więcej znajdziesz na stronie http://calmmy.pl/