Jak urządzić kącik kawowy w salonie?

Jest to miły pomysł, aby mieć kącik kawowy w salonie, gdzie przyjaciele mogliby się zebrać i porozmawiać przy filiżance kawy (lub herbaty) słuchając jakiejś muzyki. Kąciki kawowe są zwykle wyposażone w stoły, krzesła, dekoracje i inne przedmioty, które tworzą przytulną atmosferę dla takich spotkań towarzyskich. Ponadto, takie miejsce może być wykorzystywane do testowania nowo nabytego sprzętu lub gadżetów. Zanim zaczniesz, warto pamiętać, że oświetlenie powinno być miękkie, ale nie za ciemne. W tym celu należy wykorzystać lampy stołowe lub podłogowe.

Aranżując kącik kawowy do salonu, umieść duży kwadratowy stół na centralnej osi pomieszczenia. Jego rozmiar powinien być znacznie większy niż przeciętny stolik kawowy – powinien pozwolić Ci na posadzenie wokół niego sześciu osób. Wokół stołu możesz ustawić cztery fotele lub sofy z dopasowanymi podnóżkami. Dwa z nich powinny stać naprzeciwko siebie po drugiej stronie stołu – to będą Twoje główne miejsca siedzące. Pozostałe dwa krzesła mogą być ustawione po jednej stronie stołu lub po obu stronach.

Opcją jest również ustawienie małego, okrągłego stołu przy jednej ścianie, dzięki czemu goście poczują się jak w domu, zwłaszcza jeśli są to seniorzy lub dzieci. Więcej znajdziesz na stronie http://slowdom.pl/.