Dlaczego warto stosować olejki w codziennej pielęgnacji cery?

Anshu A/unsplash.com

Olejki eteryczne to naturalne substancje olejowe, które pozwalają na stworzenie idealnego rytuału pielęgnacyjnego dla cery. Dzięki nim można uzyskać różnorodną kurację dla każdego rodzaju skóry.

Olejki stosowane są w medycynie ludowej i fitochemii. Są to naturalne substancje olejowe, które pozwalają na stworzenie idealnego rytuału pielęgnacyjnego dla cery. Dzięki nim można uzyskać różnorodną kurację dla każdego rodzaju skóry. Sprawdź stronę vibeglow.pl i poznaj inne porady kosmetyczne! 

Jakie mają właściwości?

Olejki to szeroko stosowana metoda w pielęgnacji cery, z którą warto się zapoznać. Z jednej strony pozwalają na uzyskanie efektu „naturalnego liftingu”, a z drugiej – dzięki ich unikalnym właściwościom przyczyniają się do poprawy stanu skóry. Olejki mogą być stosowane w postaci kremu, maseczek lub kolumnowych preparatów. Warto wiedzieć, że nie wszystkie olejki są tak samo skuteczne i bezpieczne dla skóry.

Olej arganowy

Olejek arganowy, który jest obecny w pielęgnacji cery, działa przede wszystkim antyseptycznie. To znaczy, że niszczy wolne rodniki oraz usuwa nagromadzone toksyny na skórze. Olejek arganowy jest też bogatym źródłem witaminy E, która jest odpowiedzialna za zachowanie elastyczności naszej skóry oraz zapobiega powstawaniu zmarszczek.