Jak dbać prawidłowo o kręcone włosy?

Tamas Pap/unsplash.com

Kręcone włosy to idealne rozwiązanie dla osób, które czują się w swoim ciele i wyglądzie jak gwiazda. Włosy sprawiają wrażenie bardzo szczupłej sylwetki oraz pięknego charakteru. Niestety nie każdy ma takie atrybuty i dlatego warto znaleźć inne sposoby na zachwycający wygląd. Strona clothy.pl dostarczy Ci najciekawszych treści modowych i urodowych. 

Jeśli chodzi o pielęgnację kręconych włosów, możemy usunąć jej problematykę do minimum, gdyż nasze włosy mają tendencję do odrastania i łatwo się przetłuszczają. Włosy kręcone są cienkie, łamliwe i delikatne. Zatem każda z nas powinna mieć świadomość, jakie czynności pozwolą na ich najbardziej efektywne utrzymanie w dobrej formie. 

Aby dbać o kręcone włosy, należy:

  • Nie używać silnych środków uszczelniających. Warto zastanowić się nad tym, co wprowadza się do skóry głowy przez proszek, ponieważ mogą one powodować alergie i podrażnienia. 
  • Włosy kręcone jednakże nie należy myć codziennie. Najlepszym sposobem dbania o kręcone włosy jest używanie środka do stylizacji lub prostownicy przynajmniej raz na tydzień (w zależności od potrzeb). Dopiero po umyciu głowy można rozczesać włosy, a wtedy najczęstszym problemem jest ich obciążenie. 

Kręcenie włosów – co powinieneś wiedzieć?

O kręcony włos trzeba dbać na każdym etapie jej utrzymania. Najlepiej jest to zrobić od samego początku, gdyż tylko odpowiednio pielęgnując je wydobędziemy skręt. Kręcone włosy są bardzo modne. Jednakże nie każdy może sobie pozwolić na kręcenie włosów, ponieważ mogą one wymagać odpowiedniego przygotowania i dbania o nie.

Mówi się, że kręcone włosy są trudne do utrzymania i podczas ich używania należy zachować szczególną ostrożność. Słusznie, bo tego typu fryzury mogą być niezwykle ekscytujące i atrakcyjne, ale trzeba je pielęgnować odpowiednio.