Jak dobrze zarządzać zespołem?

Aby dobrze zarządzać zespołem, trzeba najpierw zrozumieć, co sprawia, że zespół jest tak dobry. Jakie są rzeczy, które sprawiają, że zespoły odnoszą sukcesy? Jak dobry menedżer motywuje swój zespół? Na te pytania nie ma jednej odpowiedzi. Dobry zespół to zespół zróżnicowany, a każdy członek zespołu ma inne motywacje, inne zainteresowania i inne umiejętności. Nawet w tym samym zespole, każda osoba ma na uwadze swoje własne cele


Wiele osób uważa, że bycie dobrym menedżerem oznacza zachęcanie zespołu do osiągania indywidualnych celów, a jednocześnie przyczynianie się do realizacji większego celu firmy jako całości, ale to prowadzi nas z powrotem do pytania, co czyni dobrego menedżera. Dobry menedżer to ktoś, kto wie, jak sprawić, by ludzie robili rzeczy za niego/nią. To jest właśnie to. To nie musi być głębokie zrozumienie psychologii, socjologii czy biznesu. To wiedza, jak sprawić, by ludzie robili to, czego od nich oczekujesz, ponieważ chcą to robić; są motywowani przez własne interesy i własne cele, a nie cele menedżera.

Najlepszym sposobem, jaki znam, jest stworzenie środowiska, w którym twój zespół czuje się komfortowo, podejmując ryzyko. Nie możesz narażać swoich pracowników na porażkę, ponieważ obawiasz się, że mogą popełnić błędy lub dlatego, że musisz chronić swój własny interes. Zapraszamy na stronę http://writtedly.pl/.