Poznaj kolorowe kremy z filtrem UV

pmv chamara/unsplash.com

Kolory zawierające filtr SPF 50+ to nie tylko ciekawe kosmetyki. Zabezpieczają skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, przywracając jej blask i zdrowy wygląd. Kolory z filtrem UV nie tylko zabezpieczają skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale również odmładzają jej wygląd! Przez długi czas kolorowe kosmetyki były na topie. Wielu miało wrażenie, że kolory powodują jeszcze większe wysuszenie skóry. Jednak ostatnie badania pokazują, że kolorowe kremy mogą być bardzo dobrym

Uwielbiasz kremy, ale nie lubisz ich przeźroczystości? Są bardzo bogate w pigmenty i skutecznie maskują niedoskonałości. Czy jest to cecha pozytywna? Zobacz, co zdecydowanie powinieneś wiedzieć o takich produktach. Strona makeupio.pl dostarczy Ci wielu przydatnych treści – sprawdź ją! 

Kremy z filtrem UV nie są lepsze od kremów bez filtru UV

Zazwyczaj wspomagają one ochronę przed promieniami UV oraz zapobiegają pojawianiu się przebarwień. Niestety, ciemny kolor może obniżać wrażliwość na promieniowanie UVA/UVB – a to prowadzi do utraty elastyczności skóry i pogorszenia jej stanu. 

Dostępne są m.in. kremy z filtrem UV w kolorach:

  • białym
  • czerwonym
  • niebieskim 
  • i zielonym.

Krem z filtrem UV to kosmetyk niezbędny do pielęgnacji każdego dnia. Dzięki niemu Twoje skórę chroni przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, pozwalając jednocześnie na odpowiednie nawilżenie i ochronę przed starzeniem się.

Wybierając kosmetyk do twarzy, zwróć uwagę na jego skład. Filtr UV powinien być w 100% naturalny (np. w formie koenzymu Q10 czy witaminy E), bo tylko tak można zapewnić skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB.