Witamina E w pielęgnacji cery – zastosowanie

Christina Victoria Craft/unsplash.com

Witamina E to jeden z najważniejszych składników niezbędnych dla utrzymania zdrowia skóry i włosów. Znajduje się ona w organizmie człowieka jako tokoferol, który jest źródłem energii i ma silne działanie antyoksydacyjne. Jest niezbędna do utrzymania odporności organizmu oraz przeciwdziała wolnym rodnikom. Witamina E ma również wpływ na reakcje immunologiczne, a także zachowanie sprawności fizycznej oraz psychicznej. Portal fashionloop.pl podpowie Ci, jak należycie dbać o włosy, cerę i nie tylko! 

Poznaj jej działanie

Witamina E to jedna z najpopularniejszych witamin, której zastosowanie w pielęgnacji cery może się okazać strzałem w dziesiątkę. Ma ona wiele zastosowań, ale przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że jest ona znana ze swoich antyoksydacyjnych właściwości. Dzięki temu można jej używać na suchą skórę, która podlega starzeniu się. Witamina E działa również przeciwzapalnie i regeneruje skórę, a także przyczynia się do jej odnowy.

Witamina E chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami 

Witamina E jest niezbędna w pielęgnacji cery. Jak zatem zadbać o cerę za pomocą witaminy E? Witamina E to naturalny antyoksydant, który chroni komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Jest to bardzo ważna substancja dla ludzi starszych oraz tych, którzy mają problem ze skórą, takimi jak trądzik oraz egzema. Wpływa na gospodarkę lipidową i chroni przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV. Ponadto ma działanie antybakteryjne i antyseptyczne.