Czym wyczyścić zabrudzenia z buraczków?

Podczas gdy zbieranie, krojenie i gotowanie buraków nie zajmuje zbyt wiele czasu, szorowanie wszystkich zanieczyszczeń z ich delikatnych korzeni może trwać godzinami. Po tygodniach ciężkiej pracy w restauracyjnej kuchni, nie ma mowy, żebyś traciła czas i energię na szorowanie buraczanych plam ze swojego zlewu! Czego więc użyć, aby wyczyścić brud z buraków?

Użyj octu, nie mydła. Być może słyszałeś, że odrobina octu dodana do twojego płynu do naczyń pozwoli pozbyć się plam z buraków. Jeśli chodzi o pozbywanie się plam z soku buraczanego z rąk, odkryłam, że nawet po wielokrotnym opłukaniu ich wodą z mydłem, nadal muszę użyć chusteczki odplamiającej, aby plamy zniknęły. 

Ponieważ już ugotowałeś swoje buraki, możesz nie chcieć zepsuć smaku swojego jedzenia środkiem czyszczącym na bazie chemii. Domowy środek, który pracował dla mnie to zdecydowanie sok z cytryny! Jest wystarczająco kwaśny, aby usunąć większość plam z buraków bez żadnych problemów (i działa również na szpinak i rabarbar!), ale jeśli potrzebujesz czegoś mocniejszego to ocet może to zrobić również. Więcej znajdziesz na stronie http://jakspokojnie.pl/