Wina portugalskie sklep internetowy

Czuć ducha miejsca można na mnóstwo sposobów. Jednym spośród najciekawszych pomysłów jest zakup lokalnego wina, natomiast jest to dopuszczalne w niemal połowie państw świata! Nie ma na świecie dwóch takich samych terroir, więc miejsc, w jakich zasadzono grona, natomiast wraz z nimi mieszanki wpływu gleby, ilości słońca w czasie dnia, lokalnej natury, wielkości oraz odległości od morza, deszczu, lub jego braku, zimnego górskiego wiatru czy skwarów, natomiast w końcu lokalnego stylu oraz sztuki. Jak więc dobrać wina portugalskie sklep internetowy?

Portugalskie wina sklep internetowy

Na czym właściwie rzeczywiście polega ta różnica smaków portugalskich win? Mianowicie Portugalia nie jest dużym krajem, jednak z racji własnego położenia geograficznego, podlega różnorodnym wpływom powietrznym znad Atlantyku, Morza Śródziemnomorskiego, natomiast choćby klimatu kontynentalnego. Ma również dużą rozpiętość rodzajów gleby, od granitów oraz łupków na północy po iły oraz piaski na południu. To wszystko powoduje wyjątkową klasą tychże alkoholi, od przeszywająco doskonałej kwasowości win z północy do dużej rustykalności alkoholi z południa.

Wino doskonałe na lato

Pośród miłośników win napotkać się można z terminem Pét-nat. Skrót wziął się od francuskiego pétillant naturel, „naturalnie musujące”. Co interesujące, takie wina są starsze aniżeli szampany. Wina naturalnie musujące występują dzięki tzw. metodzie ancestrale, więc jednej fermentacji. Wino butelkuje się wcześnie w procesie fermentacji, co powoduje, iż artykuł uboczny fermentacji – dwutlenek węgla – jest zamknięty w winie. Tak powstałe bąbelki są uznawane za bardziej naturalne aniżeli inne wina musujące, potrzebujące większej interwencji producenta.