Zastosowanie poręcznych gwoździarek akumulatorowych

Obecnie w pracach budowlano-remontowych stosuje się liczne narzędzia zasilane akumulatorowo, ponieważ są wyjątkowo mobilne i jednocześnie bardzo wydajne. Jednym z nich jest gwoździarka, która służy do automatycznego wbijania gwoździ w szybkim tempie. Jej działanie oparte jest zawsze na specjalnym mechanizmie zamachowym. Na szczególną uwagę zasługuje gwoździarka akumulatorowa dewalt, która na tle innych modeli wyróżnia się znakomitą funkcjonalnością oraz ponadprzeciętną żywotnością.

Poręczność i uniwersalność w jednym

Standardowa gwoździarka z wbudowanym akumulatorem gwarantuje efektywną pracę, a przy okazji posiada ekologiczny charakter, bo nie wydziela do atmosfery żadnych toksycznych substancji. Zakres jej działania na jednym ładowaniu wynosi zazwyczaj około 600-700 strzałów – oczywiście w zależności do parametrów technicznych i rodzaju używanych gwoździ. Świetnie sprawdza się zwłaszcza w procesie łączenia elementów drewnianych i drewnopochodnych, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać ją do trwałego zespalania tworzyw sztucznych czy komponentów betonowych. Przy pomocy gwoździarki bez problemu wykonamy następujące czynności:

  • zamocujemy deski podłogowe
  • przytwierdzimy wykładzinę do posadzki
  • skonstruujemy tymczasowy obiekt szkieletowy
  • naprawimy meble
  • stworzymy atrakcyjny element malej architektury ogrodowej

Dodajmy, że przy wyborze konkretnego egzemplarza należy zwrócić uwagę na silnik. Najlepszym rozwiązaniem okaże się model bezszczotkowy, niwelujący wagę sprzętu oraz poziom nieprzyjemnych drgań. Taki mechanizm posiada m.in. wspomniana już gwoździarka akumulatorowa dewalt.